چیلر دستگاهی است که بواسطه یک سیکل، گرمای مایع را از بین می برد. سپس مایع خنک شده از طریق مبدل حرارتی یا همان اواپراتور آبی به تجهیزات خنک کننده هوا یا آب خنک منتقل می‌شود و در مصارف صنعتی و تهویه ‌مطبوع مورد استفاده  قرار می‌گیرد. در صنعت از چیلر برای خنک سازی تجهیزات و ماشین‌آلات نظامی، پزشکی ، محصولات غذایی،… و در تهویه مطبوع جهت تامین خنک کردن هوای عبوری از هواساز یا فن کویل مورد استفاده قرار می‌گیرند. چیلرها بر اساس کمپرسور، به 3 دسته سیلندر پیستونی، اسکرو و اسکرال تقسیم می‌شوند که هر کدام با توجه به کمپرسور قرار گرفته در سیستم معایب و مزیت‌های خود را دارند.

چیلر به دو دسته جذبی و تراکمی تقسیم می‌شود که هر کدام خصوصیات مربوط به خود را دارند. اصلی ترین تفاوت چیلرهای جذبی و تراکمی در سیال عامل، نحوه تراکم مبرد و انرژی مصرفی است. در چیلرهای جذبی انرژی حرارتی  ( گرمایی) و در تراکمی، انرژی الکتریکی وظیفه تامین انرژی مورد نیاز سیستم را برعهده دارد. چیلرهای جذبی به دلیل مشکلات و هزینه زیادی که در بحث تعمیر و سرویس و نگهداری دستگاه دارند کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. چیلرهای شرکت تهویه مدرن نیز تراکمی و از نوع آب خنک است.

در چیلر تراکمی انرژی مورد نیاز سیستم یعنی انرژی الکتریکی، توسط کمپرسور که قلب سیستم نام دارد مصرف می‌شود. چیلر تراکمی از 4 بخش اصلی کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط و اواپراتور (پوسته و لوله) تشکیل شده است. 

در سیکل تراکمی ابتدا کمپرسور باعث حرکت مبرد در سیستم می‌شود. از یک طرف مبرد با دما و فشار پایین را مکش کرده و در درون خود گاز را متراکم ساخته و از طرف دیگر مبرد با دما و فشار بالا را به سمت کندانسور رانش میکند. مبرد با شرایط ذکر شده وار کندانسور شده و بوسیله جریان هوای عبوری از کویل کندانسور که به کمک فن انجام می‌گیرد، در دمای معین شروع به تقطیر و مایع شدن می کند. پس از مایع شدن همه گاز توسط کندانسور، مایع با فشار بالا به بخش سوم یعنی شیر انبساط می‌رسد و پس از عبور ازآن فشار از روی آن برداشته می‌شود. 

به این ترتیب بخشی از مایع با این کاهش فشار به گاز تبدیل شده و تغییر فاز می‌دهد و مخلوط گاز و مایع وارد اواپراتور می‌گردد. در اواپراتور سیال خنک شونده که آب است گرمای خود را طی یک فرایند گرماده به مایع مبرد باقی‌مانده داده و باعث تبخیر شدن مایع مبرد در فشار ثابت می‌گردد. آب چیلر که گرمای زیادی از دست داده است برای عملیات تهویه و خنک‌ کاری برای ارسال به هواساز و فن کویل به حرکت در می‌آید. سپس گاز مبرد کم فشار مجددا به کمپرسور وارد می‌شود و چرخه از سر گرفته می‌شود.

 

اجزای چیلر تراکمی

کمپرسور

اصلی ترین عضو چیلر تراکمی کمپرسور است که علاوه بر ایجاد جریان مبرد، وظیفه اختلاف فشار در سیستم را عهده‌دار است. کمپرسورها  براساس نیاز در اندازه و ظرفیت‌های مختلفی ساخته می‌شوند.

کندانسور

یکی دیگر ازاجزای اصلی چیلر تراکمی کندانسور یا همان چگالنده است که بعد از کمپرسور در سیستم نصب می‌گردد و مبرد گاز با دمای بالا را به مایع سرد تبدیل می‌کند. چیلر بر اساس نوع کندانسور مصرفی به دو دسته آب خنک و هوا خنک تقسیم می‌شود.

شیر انبساط

سومین عضو اصلی سیکل تبرید تراکی شیر انبساط است. اصلی ترین وظیفه آن کاهش فشار و دمای مبرد مایع و تنظیم مقدار مبرد عبوری از اواپراتور بر اساس سوپرهیت گاز خروجی از اواپراتور است. انواع شیر انبساط به دو نوع مکانیکی و الکترونیکی می‌باشد.

اواپراتور

آخرین عضو اصلی سیکل تبرید تراکمی اواپراتور یا تبخیر کننده است که با عبور مبرد گازی از لوله‌های اواپراتور گرمای آب سیستم گرفته می‌شود.

شرکت تهویه مدرن با توجه به نیاز مصرف‌کنندگان، شرایط کاری و تکنولوژی روز دنیا 2 دسته چیلر با نام‌های تجاری بوران و هیگر و تنوع بیش از 10 مدل را روانه بازار کرده‌است.